Eyy Bilgilerin ve Sırların Sahibi Yüce ALLAH ! - SanalAlemci

Eyy Bilgilerin ve Sırların Sahibi Yüce ALLAH !

Salı, Ağustos 4, 2009 3:38
Kategori:Dualar
Eyy Bilgilerin ve Sırların Sahibi Yüce ALLAH ! 4/5 (80%) 4 Oy
Senden bütün çaresizliğimle ve ihtiyacımla ilim istiyorum. Bilgisizliğimden ve cehaletimden beni kurtarmanı diliyorum. Öğrenebilmek için çırpınıyorum;ama hafızam ancak Senin izin verdiğin kadar bana yardımcı oluyor. Ben evrene serpiştirdiğin sırlarına muhtacım, bana öğreteceklerine muhtacım.Sen,bal yapmakla görevlendirdiğin arıya, balı nasıl toplayacağını daha doğmadan öğrettin. Sen,bir ördek yavrusuna doğar doğmaz nasıl yüzeceğini öğrettin. Sen, Senden istemesini bilmeyen birçok varlığa müthiş bilgiler ve yetenekler kazandırdın.
Ben ise, şimdi huzurunda bütün çaresizliğimi boynumu büküp Sana yalvarıyorum. Onlar konuşamadıkları için isteyemeden aldılar. Ben ise bütün içtenliğimle Senden diliyorum. Lütfen bana sınırsız ilminden bağışla. Bana,ilme ihtiyacımı öğrettiğin gibi, benim ilim istememi yarattığın gibi, benim ilim öğrenmemi de, öğrendiğimi yaşamamı da yarat.
Beni, Seni tanımayan, kalbi kirli, basit ve karanlık bir cahil olarak yaşatma dünyada.
Beni, öğrettiğin ilimle ruhlarını ay gibi parlattığın kulların gibi ilimle donat. Ben öğrenmek istiyorum. Ben ölümüme kadar ilim öğrenmeye çalışmak, Yaratılış gayeme uygun yaşamak istiyorum.
Boş zamanlarımda değersiz dedikodulardan ve gereksiz meşguliyetlerden kurtulmak istiyorum. Mümkün olan her uygun zamanımı, öğrenmeme izin vereceğin ilimlerle meşgul olmanın zevkiyle doldurmak istiyorum. Fakat, nefsime söz dinletemiyorum. Ben, beni yönetemiyorum. Ben, bana ruhumun yapmak istediğini yaptıramıyorum.
Bu zulümler ve gafletler asrında yorgunum, güçsüzüm. Lütfen rahmetinle beni destekle. İrademi güçlendir; bana bilgiyi, ilimle meşguliyeti ve öğrendiğimi yaşamayı sevdir.
Bana sırlarını öğret. Bana, Seni daha iyi tanıma fırsatı ver. Ey her şeyi bilen ALLAH’ım, ey isteyenlere öğretmek isteyen ALLAH’ım, Sana daha içten nasıl yalvarabilirim! Bilmiyorum.

Bir önceki yazımız olan Kuran-ı Kerim ! Kalbimizin Cilası... başlıklı makalemizde Allah, hadis ve Hz Muhammed hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 667 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 05.08.2018

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “Eyy Bilgilerin ve Sırların Sahibi Yüce ALLAH !”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Bülent Diyor ki:

    Nisan 30th, 2014 at 18:24

    Kardeşim allah duanı kabul etsin yani bu kadar birebir örtüşen isteklerimizin olduğunu okuyunca çok şaşırdım sizinde benimde cümle müslüman din kardeşlerimizinde dualarının en kısa zamanda gerçekleşmesini Allah(c.c) ‘den niyaz ederim. B.KAYA

  2. Şifa Hatun Diyor ki:

    Ekim 9th, 2017 at 19:31

    Bu nasıl güzel bir dua böyle..Rabbım Razı olsun bu duayı yazıp paylasandan 

Yorum Yapabilirsiniz