Çocuğunuz Hiperaktif İse Balık Yağı İçirin ! - SanalAlemci

Çocuğunuz Hiperaktif İse Balık Yağı İçirin !

Cuma, Kasım 20, 2009 10:00
Çocuğunuz Hiperaktif İse Balık Yağı İçirin ! 4/5 (80%) 4 Oy

Hiperaktif çocuklar için balık yağı !

Özellikle hiperaktivite gözlenen çocuklarda, daha çok soğuk deniz balıklarından elde edilen Omega-3 yağ asidi içerikli şurupların, rahatsızlığın giderilmesinde büyük yarar sağladığı bildirildi.

Balık yağındaki Omega-3 asidi, hiperaktiflerin tedavisinde etkili oluyor.

Omega-3′ün, balık yağında bulunduğunu belirten Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Hasan Koç, şunları anlattı:

“Özellikle hiperaktivite gözlenen çocuklarda, Omega-3 yağ asidi içerikli şuruplar, rahatsızlığın giderilmesinde büyük yarar sağlıyor.

Bu vitamin grubunun yararlı olduğu bir başka rahatsızlık ise ilköğretim çağındaki çocuklarda sıkça görülen dikkat eksikliğidir.

Uzmanların öngördüğü zamanlarda

Omega-3 yağ asidi içerikli şuruplardan, uzman doktorun öngördüğü zaman dilimi içinde düzenli olarak kullanan çocuklarda dikkat toplama güçlüğü azalmaktadır.

Söz konusu vitamin bileşeni, tüm yaş grubundaki kişiler tarafından kullanılabilir. Doğal olarak elde edildiği için herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır.”

Bir önceki yazımız olan Kadir ve Ahu Duruşma Salonu-Koca Kafalar-Çok Komikkk :D başlıklı makalemizde ahu tuğba, kadir inanır ve Kadir ve Ahu Duruşma Salonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 496 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 04.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz