Çevre kirliliğinin önlenmesi için ”Geri dönüşüm kumbarası” - SanalAlemci

Çevre kirliliğinin önlenmesi için ”Geri dönüşüm kumbarası”

Cumartesi, Temmuz 6, 2013 14:46
Çevre kirliliğinin önlenmesi için ”Geri dönüşüm kumbarası”
Çevre kirliliğinin önlenmesi için ”Geri dönüşüm kumbarası” 4.4/5 (88%) 8 Oy

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevre kirliliğinin önlenmesi için bir dizi karar aldıklarını söyledi.

Plastik, kağıt, pil ve şişe gibi geri dönüşümü mümkün olan atıklar için kumbaralar kurulacak. Vatandaş, atıkları bu kumbaraya atıp, karşılığında para alacak.

Bayraktar, pil, kağıt, plastik ve şişelerin geri dönüşümünü sağlamak için teşvik getirdiklerini, bu yönde hazırlanan projede yerli ve yabancı şirketler ile birlikte çalışacaklarını kaydetti.

Nüfusun yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere geri dönüşüm kumbaraları kurulacağını ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti:
“Önce AVM’lere bu kumbaralardan kurulacak. Vatandaş bu malzemeleri geri atarsa şişe başına para alacak. 25, 50 kuruş ile 1 lira arasında geri ödeme yapılacak. Böylece vatandaşların çöpleri ayırmasını teşvik edeceğiz. Bunu daha sonra Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Bunu yaygınlaştırabilirsek ekonomiye kazancı çok fazla.” Kaynak: ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Ehliyet değişim bedeli 15 TL oldu ! İşte haberin detayları.. başlıklı makalemizde Ehliyet değişim ücreti 101 Lira değil 15 Lira olacak! 05-07-2013 ve sürücü belgesi (ehliyet) değişim bedeli 101 TL değil 15 TL oldu! hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 132 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 07.11.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz