Cep’te İndirim Geliyor..Haberin detayları.. - SanalAlemci

Cep’te İndirim Geliyor..Haberin detayları..

Pazar, Temmuz 7, 2013 9:38
Cep’te İndirim Geliyor..Haberin detayları..
Cep’te İndirim Geliyor..Haberin detayları.. 4.3/5 (87%) 9 Oy

Mobil operatörler arasındaki arabağlantı ücretlerinin yüzde 20 düşürülmesi ile görüşme ücretlerinin tekrar düzenlenmesi gündeme geldi.

Konu hakkında açıklama yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, son indirimin mobil operatörlerin görüşme ücretlerini tekrar revize etmesine neden olacağını belirtti. Bakan Yıldırım, “İnanıyorum ki en son yaptığımız indirim de vatandaşlarımız aynı ücreti ödeyerek çok daha fazla konuşmasına imkan sağlayacak. Arabağlantı ücretlerindeki indirimlerle İşletmecilerimiz, diğer işletmecilere doğru olan aramalarını daha düşük ücretten sunabilir hale geldi. Açıkçası bu indirimler sayesinde her yöne tarifeler de çok uygun fiyatlara verilmeye başladı. İndirimler sayesinde her yöne tarifeler artarken, 2 ya da 3 hatta sahip olan vatandaşlarımızın sayısı da önemli oranda düştü” şeklinde konuştu.

AVRUPA’DAN UCUZ
Yapılan indirimler sonrasında Türkiye’de arabağlantı ücretlerinin AB ülkelerinin neredeyse yarı fiyatına indiğine dikkat çeken Bakan Yıldırım, AB ülkelerinde arabağlantı ücretlerinin ortalamasının 1.90 Euro sent/dakika iken Türkiye’de bu rakamın ortalama 1.12 Euro sent/dakika olduğunu dile getirdi. Bakan Yıldırım, “Bu nedenle de ülkemizde mobil görüşmeler AB ülkelerine göre çok daha ucuz yapılabiliyor. Bunun sonucunda da kişi başı aylık ortalama konuşma süresi olarak Türkiye, Avrupa’da ilk sıraya çıkmasına karşın, vatandaşlarımızın ödediği fatura ortalaması ise Avrupa’da son sıralarda” dedi. Kaynak: finans.mynet

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 147 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz