Cep Telefonu Nasıl Şarj Edilmelidir? Nelere dikkat etmeliyiz? İşte öneriler.. - SanalAlemci

Cep Telefonu Nasıl Şarj Edilmelidir? Nelere dikkat etmeliyiz? İşte öneriler..

Salı, Ekim 3, 2017 18:37
Cep Telefonu Nasıl Şarj Edilmelidir? Nelere dikkat etmeliyiz? İşte öneriler..
Cep Telefonu Nasıl Şarj Edilmelidir? Nelere dikkat etmeliyiz? İşte öneriler.. 5/5 (100%) 11 Oy

Kısa ömründen dolayı sürekli şikayet ettiğimiz bataryaları daha uzun süre kullanmak ufak detaylara dikkat ederek mümkün..

03 Ekim 2017 Salı

Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen telefonların sürekli kullanılması nedeniyle batarya ömürleri yeterli gelmiyor. Kısa pil ömrünü uzatmak için ise bazı noktalara dikkat etmek yeterli.
AŞIRI ISINMA BATARYANIN ÖMRÜNÜ KISALTIR

Bataryalar ısıya karşı duyarlıdır. Bu nedenle fazla ısınan bir bataryanın hem ömrü kısalır hem de telefon yavaşlar. Bun nedenle telefonunuzu şarj ederken direkt güneşten koruyun ve telefon kılıfı kullanmamaya çalışın.
SIK SIK ŞARJ EDİN

Tek seferde bataryanızı tamamen doldurmaktansa, kısa aralıklarla sık sık şarj etmeniz tek seferde bataryayı zorlamaktan daha iyi olacaktır.
TAMAMEN DOLDURMANIZ ŞART DEĞİL

Telefonunuzun şarjının yüzde yüz dolu olması iyi bir durum değildir. Batarya tamamen dolu olduğunda çok uzun bir kullanım ömrü sunmayacağından, doluluk oranının yüzde 100 değil de yüzde 85-90 civarında kalması çok daha yararlı olarak batarya ömrünü uzatacaktır.
SAATLERCE ŞARJDA BIRAKMAYIN

Bataryayı özellikle uyumadan önce şarja takıp sabaha kadar şarjda bırakmak yanlıştır. Saatlerce şarja takılan telefon, elektrik akımından dolayı bataryanın ömrünün kısalmasına neden olur. Ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Enerji Bakanı Bakanı Albayrak; ''Yaz saatine devam'' (28 Eylül 2017 Prş) başlıklı makalemizde 2017 -2018 yılında saatler ileri geri alınacak mı, Enerji Bakanı Bakanı Albayrak; ''Yaz saatine devam'' dedi (28-09- 2017 Prş) ve Yaz saati uygulamasına devam edilecek! 29 eylül 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 269 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 08.03.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz