Bugün başlayan cep telefonuna taksit yasağını delecek bir yol geliştirildi.. - SanalAlemci

Bugün başlayan cep telefonuna taksit yasağını delecek bir yol geliştirildi..

Cumartesi, Şubat 1, 2014 9:41
Bugün başlayan cep telefonuna taksit yasağını delecek bir yol geliştirildi..
Bugün başlayan cep telefonuna taksit yasağını delecek bir yol geliştirildi.. 4.7/5 (94%) 7 Oy

Cep telefonuna taksit yasağını delecek formül..

1 Şubat 2014 itibariyla başlayan cep telefonunda kredi kartına taksitle satış yasağına karşı formül bulundu. Birçok teknoloji mağazasında yer alan hediye kartları, tüketicilerin taksitle cep telefonu alınabilmesi için yeni bir alternatif oldu. Bu hediye kartlarının taksitle satılmasının önündeyse herhangi bir yasal engel bulunmuyor. 1 Şubat 2014 Cumartesi

TAKSİTLE HEDİYE KARTI ALIP CEP TELEFONUNA AKTARILIYOR

Taksitle özellikle pahalı telefon almak isteyenlere öncelikle hediye kartı almaları tavsiye ediliyor. Tüketici öncelikle satın alacağı cep telefonunun bedeli kadar hediye kartı alıyor. Bu kartlar almak için de taksitli kredi kartını kullanıyor. Teknoloji mağazaları da müşterisine 9 aya kadar taksit yapıyor. Daha sonra müşteri hediye kartını kasaya teslim ederek istediği cep telefonuna kavuşuyor. Aylık ekstresinde ise o mağazadan yaptığı alışveriş cep telefonu satışı değil hediye kartı bedeli olarak yansıyor. Böylece hem satıcı hem de alıcı cep telefonuna taksitli satış engelini aşmış oluyor.
9 AY TAKSİTE DEVAM
1 Şubat 2014′den İtibaren Kredi Kartlarına Getirilen Sınırlamalar (Tıklayınız)

Hürriyet’in haberine göre özellikle yılbaşı veya özel günlerde tüketicilere sunulan bu kartlar birçok perakende mağazasının raflarında bulunuyor. Teknoloji marketlerinde elektronik, telekomünikasyon ve aksesuar ürünleri olmak üzere 3 farklı kategoride satış yapılıyor. Mağaza içindeki ürün kategorileri arasında aksesuar olduğu için hediye kartları da 9 aya varan taksitlerle alınabiliyor. Hediye kartlarının limiti ise 500 liraya kadar çıkıyor. Tüketiciler satın alacakları cep telefonlarının fiyatlarına göre birden fazla hediye kartı satın alabiliyor. Örneğin yaklaşık 2 bin 200 lira olan bir iPhone 5S için 4 adet 500 liralık, 2 adet 100 liralık hediye kartı alınması gerekiyor. Satın alınan bu kartlara 9 aya kadar taksit yapılabiliyor.
ELEKTRONİKTE TAKSİT 9 AYA KADAR OLACAK

Teknoloji mağazalarında akseuvar kategorisinde elektronik kapsamına girmeyen birçok ürün bulunuyor. Televizyonlar için askı aparatları, ekran temizleme spreyleri, kablolar ve bilgisayar çantaları başta olmak üzere benzer tüm ürünler akseuvar kategorisinde bulunuyor. Taksit sınırlamasında ise akseuvarlarla ilgili bir çalışma bulunmuyor. Bu yüzden akseuvar satışları için 9 aya kadar taksit yapılabiliyor. Elektronik ürünlerde ise taksit sayısı 9 ile sınırlandırılmış durumda.

Bir önceki yazımız olan Yeni Dönem Başlıyor.. Bugün Son Gün ! (31 0cak 2014 Cuma) başlıklı makalemizde İşte 1 şubat 2014 den itibaren kredi kartı sınırlamaları ve Kredi kartında yeni dönem artık başlıyor! 1 şubat 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 197 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 20.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “Bugün başlayan cep telefonuna taksit yasağını delecek bir yol geliştirildi..”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Yeni Dönem Başlıyor.. Bugün Son Gün ! (31 0cak 2014 Cuma) - SanalAlemci Diyor ki:

    Şubat 1st, 2014 at 09:53

    [...] üst limit de, kart sahibinin aylık gelirinin dört katı kadar olabilecek 31 0cak 2014 CumaYasaktan Sonra Cep Telefonunu Taksitle Almanın Yolu Bulundu ! Tıklayınızİşte yeni dönem:- Kredi kartında taksit sayısı en fazla 9 ay olacak. – Taksit sınırını [...]

Yorum Yapabilirsiniz