Boğaz Ağrılarında Doğal ve Kesin Çözüm; Bal ve Soğan Suyu ! - SanalAlemci

Boğaz Ağrılarında Doğal ve Kesin Çözüm; Bal ve Soğan Suyu !

Cumartesi, Nisan 13, 2013 9:43
Boğaz Ağrılarında Doğal ve Kesin Çözüm; Bal ve Soğan Suyu !
Boğaz Ağrılarında Doğal ve Kesin Çözüm; Bal ve Soğan Suyu ! 4.9/5 (97%) 7 Oy

Konya’da iki lise öğrencisi, hazırladıkları projeyle, soğan suyu ve bal karışımının, bakteriler üzerinde penisilinden daha etkili olduğunu ortaya koydu.

Soğan suyu ve bal karışımının boğaz enfeksiyonuna etkisini inceleyen Konya Özel Güventaş Lisesi öğrencileri İrem Hira Yuca ve Fatma Nurbanu Turan, bu konuyu mercek altına aldı. Yuca ve Turan’ın, proje danışmanı öğretmenleri Serap Tolu ile birlikte yürüttükleri çalışma 4 ay sürdü.

Öğrencilerden Fatma Nurbanu yaptığı açıklamada, halk arasında çok bilinen soğan suyu ve bal karışımının boğaz enfeksiyonuna etkisini bilimsel olarak araştırdıklarını söyledi.

İrem Hira Yuca ise karışımı bakterilere enjekte ettikten bir gün sonra sonuçların rahatlıkla görülebildiğini ifade etti.

Yuca, “Enjekte ettiğimiz yerin etrafında çeşitli genişlemeler oluşuyor. Bu genişlemelerin çapı ne kadar büyükse karışım o kadar etkili demektir. Bizim karışımımız 26 milimetre genişlemeye sahip.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 44′ncüsü düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na katılan iki öğrenci, Isparta’da geçtiğimiz ay, yarışmanın bölge sergisinde de projelerinin sunumunu yapmıştı. Yazı Kaynağı: Mynet)
Konu İle ilgili Video;

Video; Anadolu Ajansı

Bir önceki yazımız olan Polat Alemdar Ve Sünger Bob-Komik Video İzle başlıklı makalemizde Komik Video İzle, Polat Alemdar Ve Sünger Bob ve Polat Alemdar Ve Sünger Bob kaca kafalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 594 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 13.10.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz