Bir Tık ile Sabıka Kaydı ! Yeni Dönem Bugün Başladı.. (13-06-2013) - SanalAlemci

Bir Tık ile Sabıka Kaydı ! Yeni Dönem Bugün Başladı.. (13-06-2013)

Perşembe, Haziran 13, 2013 13:56
Bir Tık ile Sabıka Kaydı ! Yeni Dönem Bugün Başladı.. (13-06-2013)
Bir Tık ile Sabıka Kaydı ! Yeni Dönem Bugün Başladı.. (13-06-2013) 5/5 (99%) 20 Oy

İnternetten sabıka kaydı sorgulama öğrenme ekranı, e Devlet Online sabıka kaydı sorgulama öğrenme sayfası,İnternetten sabıka kaydını öğren,Adli Sabıka sicil kaydı sorgu ekranı,

Türksat AŞ ile Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, bugünden itibaren sabıka kaydına ilişkin Adli Sicil Belgeleri, e-Devlet Kapısı’ndan alınabilecek.

13 Haziran 2013 Perşembe

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat AŞ ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, vatandaşlar, sabıka kaydına ilişkin “Adli Sicil Belgelerini” bugünden itibaren e-Devlet Kapısı’ndan alabilecek. Türksat’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, “www.turkiye.gov.tr” adresli e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunuyor. Vatandaşların e-Devlet kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor.

ÇIKTISI YETERLİ OLACAK

e-Devlet Kapısı kullanıcıları, çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, e-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin T.C. kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak. Türkiye’de günde ortalama 45 bin kişinin bireysel adli sicil kayıt başvurusu yapıldığı bildirilen açıklamada, adli sicil belgelerinin e-Devlet üzerinden verilmesiyle, vatandaşların büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacağının altı çizildi. Mynet

Bir önceki yazımız olan Alkol düzenlenmesine Köşk'ten onay (11-06-2013) başlıklı makalemizde aç promilin üzerindekilere hapis cezası veriliyor, direksiyon başında sigara içmek yasak mı cezası ne kadar ve ehliyetsiz sürücüye ve araç sahibine aynı para cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 171 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 05.01.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz