BİMcell Hat’tım Rehbere Kayıtlı mı? Nasıl Öğrenebilirim? - SanalAlemci

BİMcell Hat’tım Rehbere Kayıtlı mı? Nasıl Öğrenebilirim?

Çarşamba, Şubat 20, 2013 17:28
Kategori:BİMcell
BİMcell Hat’tım Rehbere Kayıtlı mı? Nasıl Öğrenebilirim?
BİMcell Hat’tım Rehbere Kayıtlı mı? Nasıl Öğrenebilirim? 4.1/5 (83%) 23 Oy

BİMcell hattım rehbere kayıtlı mı,Bimcell hat kısa mesaj (sms) ile rehbere nasıl kayıt edilir,Bimcell hat rehberden nasıl silinir,Bimcell hattımı rehbere nasıl eklerim,Bimcell operatördeki hattımı rehberden nasıl çıkartırım,Bimcell menü’de numaramı rehbere nasıl ekler ve rehberden kaydını nasıl silerim,Bimcell rehbere kayıt ve iptali hakkında bilgiler

BİMcell Hat Kullananlar İçin ”Hat’tı Rehbere Ekleme ve Rehberden Çıkarma” İşlemi

Kısa süre önce 2 hattımdan birini araştırmalarım neticesinde avantajlı olduğunu düşündüğüm Avea‘nın altyapısını kullanan Bimcell‘e taşıdım.”Yok abi yaa Bimcell’de neymiş, çekmez mekmez” dedim önceleri..Çekmeme gibi bir durum söz konusu değil..Avea nerelerde çekiyorsa BİMcell’de orada aslanlar gibi çekiyor :) Bimcell’de konuşmalarınız saniye üzerinden ücretlendiriliyor.Bimcell’de konuşma paketi alındığında konuşmadığınız dakikalar paketinizden düşmüyor..

Konuşma paketindeki dakikalarında ücretlendirme periyodu 6 saniye!
6 saniyesi 1 kuruş olması gerçekten çok iyi..Hatta Süper..Hatta dehşet-ül vahşet :) Diğer operatörler gibi kısa konuşmalarda Alo der demez hemen, 40 ya da 41 kuruşumuzu midesine indirmiyor.Ya da aldığınız paketteki mevcut dakikalarımızı daha bir dakika bile dolmadan hesabınızdan düşmüyor.Mesaj olayına gelince; BİMcell Sms paketiniz yok ise mesajla işim olmaz, (Benim gibi) arada bir mesaj atarım diyorsanız, BİMcell’de Heryöne 1 sms sadece 10 kuruş! Diğer operatörlerde ise 41.5 kuruş! Daha birde buçuğu var :) İnternet paketiyle işim olmadığı için o konuda birşey diyemeyeceğim.Onu’da siz kıyaslayın değerlendirin herşeyi benden beklemeyin canım :) Kısacası sonradan bir kokusu çıkmaz ise şu an BİMcell’den gerçekten çok memnunum diyebilirim..

Her güzelin bir kusuru olurmuş..

Bimcell Online İşlem merkezinden birçok işlemi de gerçekleştirebiliyorum.Fakat numaramı Bimcell’e taşıdıktan sonra kafama takılan bir konu oldu.BİMcell online işlemler menüsünde ”Numarayı Rehbere Ekleme,Rehberden Çıkarma” gibi bir yer göremedim.Acaba ”Bimcell’de Numaram Rehbere Kayıtlı mı”? Bunu öğrenmek için net’te aramadığım başlık kalmadı diyebilirim.”Bimcell numaram rehbere kayıtlı mı” diye de bir arama yaptım.Kendi blogum’da daha önceki paylaştığım konular çıktı.Yani bu konu ile ilgili net’te paylaşılan hiçbir konu bulamadım.Aklıma,Bimcell’in Avea’nın altyapısını kullandığı için ”Avea numarayı rehberden silme” konusu geldi..Yeter artık sadete gel dediğinizi duyar gibiyim..Bence de yeter

BİMcell’de Numaranızı Rehbere Ekleme ve Çıkarma İşlemi;

*100# tuşlaması yaparak ulaştığım *100# menüsünde İşlemler’in içinden 11855 Bilinmeyen No Servisi’ne ulaştım.

(6).11855 BILINMEYEN NO menüsünden (3).KAYIT ISLEMLERİ ‘ni seçtim. Bu menüden;

Numaranızı BİMcell rehbere kayıt etmek için (1).KAYIT

Numaranızı BİMcell rehberden çıkarmak için (2).IPTAL

Numaranızın BİMcell rehberinde olup olmadığını kontrol etmek için (3).DURUMSeçiniz

Mesaj (Sms) İle BİMcell Numarayı Rehbere Ekeleme Ve Rehberden Çıkarma İşlemi;

KAYIT yazıp 11855‘e SMS gönderdiğinizde rehbere numaranızı kaydedebilir, IPTAL yazıp gönderdiğinizde ise numaranızı rehberden çıkarabilirsiniz. Yok kardeş ben emin olmak istiyorum illa da Müşteri hizmetlerini arayıp soracağım diyorsanız işte BİMcell Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 4 551

Bildiklerimi anlatmaya çalıştım,İnşâAllah faydalı olmuştur.. SanalAlemci.Com

Bir önceki yazımız olan Kaçak Hattınız Var mı? İnternet Üzerinden Tıklayın Öğrenin! başlıklı makalemizde Acaba adıma kayıtlı kaç hat var? Tıkla Öğren!, Adınıza Kaçak GSM Hat açılmış mı? Tıkla hemen öğren! ve Adınıza Kaçak Hat açılmış mı? Habersiz açılan hat sorgula öğren! hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 2.176 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 20.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “BİMcell Hat’tım Rehbere Kayıtlı mı? Nasıl Öğrenebilirim?”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Bimcell'i neden seviyorum Diyor ki:

    Şubat 23rd, 2013 at 14:01

    Çünkü diğer operatörler gibi kazıklamıyor milleti! Az önce çift hatlı telefonumdan Bimcell den arıyorum diye yanlışlıkla Turkcell den aramışım.8 dk 08 saniye rahat rahat konuştum (!) Görüşme bitince bilgi mesajı geldi görüşme ücreti 3 lira 28 krş ! Şaşırdım birden noluyo diye..Anladım ki yine elim sağ taraftaki hat değiştirme tuşuna değmiş.(Gidecek kontör telefonda durmazmış) Bimcelden konuşmuş olsaydım konuşma paketim olmasa bile ödemem gereken miktar : 6 saniyesi 1 kuruştan 8 dk 08 saniyelik görüşmem sadece 82 kuruş olacaktı ! Arada dağlar kadar fark var.. Diğer operatörlerdeki ”şu kadar yüklemezsen indirimli konuşturmam haa!” gibi aylık yükleme şartıda yok ! Ne yüklersen yükle 6 saniyesi 1 kuruş yani dakikası 10 krş ! İşte Bimcell i bunun için çok seviyorum..YAŞASIN BİMCELL :)

Yorum Yapabilirsiniz