BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi Hakkında Bilgiler.. - SanalAlemci

BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi Hakkında Bilgiler..

Cumartesi, Ocak 19, 2013 14:55
Kategori:BİMcell
BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi Hakkında Bilgiler..
BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi Hakkında Bilgiler.. 5/5 (100%) 2 Oy

BİMcell ”Arayanı Bil”
ArayanıBil servisi sayesinde, telefonunuz kapalıyken, ya da telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde, sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsiniz.

Servis kapsamında iletilen ŞimdiAra SMS’leri de arayarak ulaşamadığınız bir BİMcell abonesi telefonunu açar ve ulaşılabilir hale gelirse, aradığınız kişinin ulaşılabilir konumda olduğunu kısa mesaj olarak size bildirir.

ArayanıBil ve ŞimdiAra servislerimiz tek bir servis olarak sunulmaktadır. Servisimizi aylık vergiler dahil sadece 0,79 TL karşılığında kullanabilirsiniz.

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888‘i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:

Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil
Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le bildirir.

Her Durum İçin ArayanıBil
Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

DETAYLAR

ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktif edebilir ya da iptal edebilirsiniz.

SMS ile;
SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ARAYANIBIL ACIK” yazıp, iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555‘e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Web Üzerinden;
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi buradan yapmak için tıklayınız.

ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler.
Numara değişikliği yapıldığı durumlarda ArayanıBil servis aboneliği sonlanacaktır. Numara değişikliği yapan abonelerimizin servisten yararlanabilmesi için servise tekrar abone olmaları gerekmektedir. Yeni abonelik ile birlikte ücretlendirme başlayacaktır.
Kaynak: BİMcell

Bir önceki yazımız olan Kaçak Hattınız Var mı? İnternet Üzerinden Tıklayın Öğrenin! başlıklı makalemizde Acaba adıma kayıtlı kaç hat var? Tıkla Öğren!, Adınıza Kaçak GSM Hat açılmış mı? Tıkla hemen öğren! ve Adınıza Kaçak Hat açılmış mı? Habersiz açılan hat sorgula öğren! hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 3.210 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 24.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi Hakkında Bilgiler..”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » BİMcell Servisler.. Diyor ki:

    Ocak 19th, 2013 at 15:13

    [...] Çağrı Bekletme servisi,Bimcell’de ödemeli arama nasıl yapılır,BİMcell servisleri..Arayanı BilUzaktan Yönlendir,Gizli Numara Engelle,Çağrı Yönlendirme,Çağrı Bekletme,Ödemeli Arama,Bakiye Öğrenme[...]

  2. SanalAlemci » BİMcell Kategorisi Konuların Tamamı Diyor ki:

    Ocak 23rd, 2013 at 00:08

    [...]BİMcell ”Çağrı Yönlendirme” Servisi BİMcell ”Gizli Numara Engelle” Servisi BİMcell ”Arayanı Bil” Servisi BİMcell ”Uzaktan Yönlendir” Servisi BİMcell ”Yurtdışı Hizmetleri” BİMcell Online [...]

Yorum Yapabilirsiniz