Başbakanın Sesinden Tebareke Mülk Suresini Okuması Videosu - SanalAlemci

Başbakanın Sesinden Tebareke Mülk Suresini Okuması Videosu

Pazar, Ekim 16, 2011 5:34
Başbakanın Sesinden Tebareke Mülk Suresini Okuması Videosu 4/5 (80%) 1 Oy

Başbakan Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan için düzenlenen mevlitte “Tebareke” olarak bilinen Mülk Suresi’ni okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Kasımpaşa’daki Piyalepaşa Caminde mevlit okuttu. Başbakan Erdoğan, yatsı namazını burada kıldıktan sonra annesi Tenzile Erdoğan için okunan mevlide katıldı.

Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan’ın ölümünün 7. günü dolayısıyla düzenlenen mevlitte, “Tebareke” olarak bilinen Mülk Suresi’ni okudu.

Başbakan Erdoğan Annesi Tenzile Erdağan’ın Cenazesinde Okuduğu ”İnfitar” Suresi Video

Başbakan Erdoğan Annesi İçin Okuduğu ”Ali İmran” Suresini Dinle – Video

Başbakan Erdoğan Necmettin Erbakan’ın Cenazesinde Okuduğu ”Bakara ve Fatiha” Suresi Video

Erdoğan, “Başta hoca efendiler olmak üzere bütün kardeşlerimize haklarını helal etmelerini, sevgili anneciğime haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Çok sayıda kişinin katıldığı mevlitte, Yasin’i Şerif okundu, ilahiler söylendi, binden fazla hatimin duası yapıldı.İstanbulMüftüsü Mustafa Çağrıcı’nın hatim duasıyla son bulan gecede, mevlide katılanlara cami avlusunda helva ve şeker dağıtıldı.

Başbakan Erdoğan, cami çıkışında vatandaşların taziyelerini kabul etti. Bir süre cami avlusunda vatandaşlarla görüşen Başbakan Erdoğan, daha sonra bir manavı ziyaret etti. Manav sahibi Hızır Yıldırım, “Başbakanımıza camide taziyede bulundum. Eşim de taziyede bulunmak istedi. Bende onu ilettim. Başbakanımız da geçerken manava uğradı. Eşim taziyelerini iletti. Ben ‘bir çay ikram edeyim’ dedim. ‘Fazla vaktimiz yok’ dedi. Bende bir koçan muz verdim. Afiyet olsun” dedi.

“CEMAAT HUŞU İLE DİNLEDİ”

Başbakan Erdoğan Kur’an-ı Kerim okurken cemaatin huşu içinde dinlediğini belirten Piyalepaşa Cami İmamı Hilmi Emekli ise, “Başbakanın son derece güzel bir şekilde Kur’an okuması bizi de mutlu etti. Bir hoca olarak okuyuşu mükemmel. Cemaatin huşu ile dinlemesi bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Atatürk'ün Cenaze Töreni Video başlıklı makalemizde Atatürk gerçek cenaze töreni videosunu izle seyret, Atatürk mal varlığını kimlere bıraktı vasiyeti ne idi ve Atatürk nasıl öldü? Hastalığı Vasiyeti ve Ölümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 659 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 12.11.2018

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış “Başbakanın Sesinden Tebareke Mülk Suresini Okuması Videosu”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Blog Archive » Başbakan Erdoğan’ın Kuran Okuma Videosu İzle Diyor ki:

    Kasım 18th, 2011 at 06:01

    [...] Başbakanın Sesinden Okuduğu”Tebareke Mülk” Suresi Video [...]

  2. SanalAlemci » Blog Archive » Başbakan Erdoğan’ın Sesinden Annesine Kur’an.. Diyor ki:

    Kasım 18th, 2011 at 06:29

    [...]Başbakanın Sesinden Tebareke Mülk Suresini Okuması Videosu için SanalAlemci » Blog Archive » Başbakan Erdoğan’ın Kuran Okuma Videosu [...]

Yorum Yapabilirsiniz