Bağ-Kur’ luya prim müjdesi işte detaylar !!! - SanalAlemci

Bağ-Kur’ luya prim müjdesi işte detaylar !!!

Çarşamba, Şubat 26, 2014 20:29
Bağ-Kur’ luya prim müjdesi işte detaylar !!!
Bağ-Kur’ luya prim müjdesi işte detaylar !!! 3.5/5 (70%) 2 Oy

Sosyal güvenlikte köklü adımlar atan hükümet, 5 milyon Bağ-Kur’luya prim müjdesi verdi.

Hükümet, sosyal güvenlik alanında köklü adımlar atmaya devam ediyor. Sosyal güvenlik alanında köklü adımlar atan hükümet, yaklaşık 5 milyon Bağ-Kur’luya prim müjdesi verdi. Bu kişilerin sağlık hizmetlerinden düşük primle yararlanmasının önü açılıyor. Bağ-Kur’a borcu olanlar, geliri olduğu halde Genel sağlık Sigortası kapsamında primini yatıramayanlara af getiren tasarı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı.

TAŞERON KIDEM HAKKI

Tasarıya eklenen sürpriz düzenlemeyle prim gün sayısı ve sigortalılık koşullarını doldurup da emeklilik için yaşı bekleyenler işsiz kaldığında 43 lira yatırarak sağlık hizmeti alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca hazırlanan yasa taslağı ile Genel Sağlık Sigortası borçlarının yeniden yapılandırılması sağlanıyor. Tasarı ile emeklilikte yaşı bekleyenlerin yanı sıra taşeron işçiler için de müjdeli haber yer alıyor. Taşeron işçilerin asgari sözleşme süreleri de üç yıla çıkarılıyor. Böylece, taşeron işçiler de kıdem hakkına sahip olabilecek.

BAŞVURU GEREKMİYOR

İmzaların tamamlanmasının ardından muhalefet partileriyle uzlaşı aranarak tasarı Meclis’e gönderilecek. Tasarı ile 2008′in öncesine ait 5 yıllık prim borçları silinecek. Bunun için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. SGK otomatik olarak gerçekleştirecek.

kaynak:tgrt

Bir önceki yazımız olan İstanbul Autoshow ertelendi, yeni tarih nezaman ? başlıklı makalemizde istabbul autoshow da erteleme ve istanbul autoshow nezaman yapılacak ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 107 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.07.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz