Avrasya Tüneli’nin asfalt çalışması tamamlandı! ilk geçiş 8 ekim 2016′da - SanalAlemci

Avrasya Tüneli’nin asfalt çalışması tamamlandı! ilk geçiş 8 ekim 2016′da

Cuma, Ekim 7, 2016 20:35
Avrasya Tüneli’nin asfalt çalışması tamamlandı! ilk geçiş 8 ekim 2016′da 5/5 (100%) 8 Oy

Göztepe- Kazlıçeşme arası ulaşımı kolaylaştıran Avrasya Tüneli’nde asfalt çalışmaları tamamlandı.

07.10.2016 cuma

Göztepe- Kazlıçeşme arası ulaşımı 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli projesi, 20 Aralık’ta hizmete giriyor. Yerin 106 metre altında inşa edilen tünelden günde 100 bin araç geçeceği öngörülüyor.

avrasya tüneli istanbul

ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Avrasya Tüneli’nde Kazlıçeşme ‘U Dönüş’ yapımı sonlanırken Yenikapı ve Samatya alt geçitlerin imalatı ve diğer yol çalışmaları tamamlanmak üzere. Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem- Göztepe arasındaki bağlantı yollarına tünel istikametini gösteren tabelalar da yerleştirildi. Yer üstünde olduğu gibi yeraltında da hummalı bir çalışma sürüyor. Avrasya Tüneli’nin ise asfalt çalışması sonlandı.

CUMHURBAŞKANI MAKAM ARACIYLA YARIN GEÇECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın kendi kullanacağı makam otomobiliyle Avrupa yakasından Asya yakasına geçerek tünelden ilk geçişi gerçekleştirecek.

GİŞELER TAMAMLANIYOR
Avrasya Tüneli’nde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde uygulanan Serbest Geçiş Sistemi yerine hali hazırda Boğaz Köprüsü’nde uygulanan şeritler arası ada barındıran gişe yapıları inşa edilecek.

Ücret toplama sadece otomatik sistemler üzerinden yapılacak olup trafik sıkışıklığına yol açabilecek nakit toplama yapılmayacak. Buna karşın OGS ve HGS kullanıcıları için farklı şeritler olmayacak, tüm şeritlerden geçiş yapılabilecek. kaynak: ensonhaber.com

Bir önceki yazımız olan 3. Havalimanı'nın ilk pisti ortaya çıktı.. video ve resimler..detaylar.. başlıklı makalemizde 3. Havalimanı'nın ilk pisti ortaya çıktı VİDEO izle, İstanbul üçüncü havalimanı özellikleri havadan görünüm izle ve Yüzde 30'u tamamlanan Üçüncü Havalimanı'nda ilk pist görüntülendi. video izle resimler hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 298 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 03.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz