Avea Hat İptali Bilgisi ve Geçerlilik Süreleri - SanalAlemci

Avea Hat İptali Bilgisi ve Geçerlilik Süreleri

Pazartesi, Ağustos 23, 2010 10:12
Kategori:Avea
Avea Hat İptali Bilgisi ve Geçerlilik Süreleri 4.3/5 (86%) 7 Oy

Avea Hat İptali Bilgisi ve Geçerlilik Süreleri Hakkında Bilgiler

Hat iptali talebiniz için Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avea Müşteri Hizmetleri’ni haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz. Avea hatlı cep telefonunuzdan 500‘ü tuşlayarak ya da sabit hatlardan 444 1 500‘ü çevirerek Avea Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz. Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları süreden bağımsız olarak faturalı hatlar için 42 kuruş, faturasız hatlar için 60 kuruş fiyatından ücretlendirilmektedir.

Geçerlilik Süresi ve Hat İptal Süreci

Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (90 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 90 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 90 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 120 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (120 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir. Söz konusu hattınızı adınıza yeniden tahsis ettirip kullanabilmeniz için, hattın kapatılmasını takip eden 6 ay içerisinde bir Avea İletişim Merkezine (AİM) giderek yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamanız ve abonelik ile ilgili belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Sözleşmenin feshi ve hattın kapatılmasından itibaren 6 aydan fazla bir süre geçmiş ise, kapatılan hattınıza ilişkin aynı numarayı tekrar alabilmeniz garanti edilemez.

Bir önceki yazımız olan Bu Kategorideki Konular; TURKCELL başlıklı makalemizde Trcell-genç nar-otomatik nar-aylık nar-haftalık nar paketleri nasıl yapılır, Turkcell - İnternet - Kampanyalar - Yazılım - Uygulamalar - Yardım ve Turkcell Bilinemeyen Numaraları Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.847 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

3 Yorum Yapılmış “Avea Hat İptali Bilgisi ve Geçerlilik Süreleri”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
 1. Gamze Diyor ki:

  Temmuz 22nd, 2013 at 13:08

  avea ya ulaşabilsek hattımı kapatıcam da, dünden berı temsılcılere ulaşamıyorum..

 2. esen evrim günay Diyor ki:

  Aralık 2nd, 2013 at 14:42

  müşteri hizmetleri öylemi.milletten aldığınız paraların karrşılığında verdiğiniz hizmet 5 para etmez.direk ulaşmak neden mümkün değil. Muhattabım bir makina. umarım sorunum önemli değildir.yoksa dava açacağım.

 3. Yasemin Diyor ki:

  Nisan 30th, 2018 at 22:27

  Iptal et

Yorum Yapabilirsiniz