AVEA – ”ArayanıBil” Servisi Detaylı Bilgiler - SanalAlemci

AVEA – ”ArayanıBil” Servisi Detaylı Bilgiler

Cumartesi, Ağustos 7, 2010 10:36
Kategori:Avea
AVEA – ”ArayanıBil” Servisi Detaylı Bilgiler 4.5/5 (90%) 2 Oy

AVEA -  ”ArayanıBil” Servisi Hakkında Detaylı Bilgiler..

ArayanıBil servisi sayesinde, telefonunuz kapalıyken, ya da hatta telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde de de sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsiniz. Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888′i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:

Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil
Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le bildirir.

Her Durum İçin ArayanıBil
Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size geler çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

KULLANIM;

ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktif edebilir ya da iptal edebilirsiniz.

SMS’le (7070) SMS’le (7070) ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ACIK” yazıp, iptal etmek için “IPTAL” yazıp 7070‘e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için “ACIK” yazıp 7070‘e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz:

Aktif etme **21*05559477070# Gönder
İptal etme ##21# Gönder

*100# ile;
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz

Web Üzerinden;
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi buradan yapmak için tıklayınız.

ArayanıBil servisi ile size bırakılan sesli mesajları 888′i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME;

ArayanıBil servisi aylık ücreti 0,79 TL’dir.

ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler.

Aktivasyon işlemleri 0,79 TL’dir.

Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.
Kaynak: Avea

Bir önceki yazımız olan Bu Kategorideki Konular; TURKCELL başlıklı makalemizde Trcell-genç nar-otomatik nar-aylık nar-haftalık nar paketleri nasıl yapılır, Turkcell - İnternet - Kampanyalar - Yazılım - Uygulamalar - Yardım ve Turkcell Bilinemeyen Numaraları Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 2.480 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “AVEA – ”ArayanıBil” Servisi Detaylı Bilgiler”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. Avea Arayanı bil iade mesajı Diyor ki:

    Ekim 2nd, 2012 at 13:27

    Bana az önce Avea dan bir mesaj geldi.. Mesaj şöyle; ”1,58 TL lik Arayanı bil iadenizi Aveaiçi SES ve SMS olarak almak için HEDİYE yazıp 9495 e veya hesabınıza iadesi için IADE yazıp 9495′e 5 Aralık’a kadar gönderin.”

    Yazdım gönderdim.Herhangi bir mesaj gelmedi daha.Neyin nesi anlamış değilim.Acaba 2 ay ücretli abone olmuştum şimdi ücret kalktı da onun için mi iade ediyorlar?

Yorum Yapabilirsiniz