Âşık Gül Ahmet Yiğit ”Anamın Acer Gelini” Komik Video Klip İzle - SanalAlemci

Âşık Gül Ahmet Yiğit ”Anamın Acer Gelini” Komik Video Klip İzle

Çarşamba, Mart 6, 2013 12:40
Âşık Gül Ahmet Yiğit ”Anamın Acer Gelini” Komik Video Klip İzle
Âşık Gül Ahmet Yiğit ”Anamın Acer Gelini” Komik Video Klip İzle 4.1/5 (83%) 7 Oy

Âşık Gül Ahmet Yiğit ”Anamın Acer Gelini” Komik Video Klip İzle,Gül Ahmet Yiğit kimdir,Gül Ahmet Yiğit Biyografisi

Gül Ahmet Yiğit (Aşık Gül Ahmet) Biyografisi;

1955 yılında Gaziantep İlimizin İslahiye İlçesi’ne bağlı Feyzi Paşa bucağında doğdu.İlk ve orta okulu Fevzi Paşa’da, tamamlayan Gül Ahmet İskenderun Ticaret Lisesi öğrencisi iken aşık olur. İlk şiirlerini Lise öğrencisiyken söyler. Daha sonra aldığı saz ile arkadaş olur. Soyu Kayseri Pınarbaşı Afşarlarından Kerimoğlu adıyla tanınan aşirettir. Derviş Paşa iskanında Gavurdağı’nı yurt tutmuşlar, burada aynı adla anılırlar. Bu arkadaşlık sürerken liseyi bitirir. Hatay Eğitim Enstitüsüne kayıt olur. Mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğine atılır.

Aşıklıkta ilk sesini 1975 yılında Konya’da yapılan Türkiye Aşıklar Bayramında duyuran Gül Ahmet, halk edebiyatının her dalında usta bir aşık olduğunu ispatlamıştır. Gül Ahmet Konya’da çeşitli dallarda birincilikler almış bir olarak 1981 yılında katıldığı Atatürk’ün 100. doğum yılı adına T.R.T nin yarışmada ikinci olmuştur. Yurdumuzu Almanya ve Hollanda’da temsil etmiş ayrıca Kıbrıs Harekatının 10. yıl kutlamalarında Nuri Şahinoğlu ile birlikte ülkemizi temsil etmiştir. Mizahi Türkü dalında da şöhret yapan Gül Ahmet cidden güzel sazı ve sesi ile beğenilen bir aşığımız olarak yurdun çeşitli yörelerinde yapılan festival ve törenlere katılmaktadır. Evli, bir oğul ve bir kız sahibi olan aşığımız halen İskenderun Karayılan kasabası Canova İlkokulu Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doktorları hayrete düşüren görüntüler.. (Video) başlıklı makalemizde İnsanların midesinden çıkan iğneler vb cisimler, Nefes borusu ve mideye kaçan cisimler video ve Yetişkin ve çocukların kazara yuttuğu cisimler hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 683 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 25.03.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz