Akciğer Enfeksiyonu Nedir? Belirtileri Nelerdir? - SanalAlemci

Akciğer Enfeksiyonu Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Salı, Haziran 8, 2010 14:53
Akciğer Enfeksiyonu Nedir? Belirtileri Nelerdir? 4.5/5 (90%) 2 Oy

Akciğer Enfeksiyonu Nedir? – Akciğer Enfeksiyonunun Belirtileri Nelerdir? – Akciğer Enfeksiyonu İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Akciğer Enfeksiyonu Nedir?
Ülkemizde hem erişkin kimselerde hem de çocuklarda görülen bir enfeksiyon çeşididir. Akciğer enfeksiyonları genellikle ASYE olarak adlandırılan bir hastalıktır. ASYE’nin anlamı “alt solunum yolu enfeksiyonu”dur. Kronik ve akut bronşitin yanı sıra pnömoni hastalığı da akciğer enfeksiyonu grubuna girmektedir. Bu hastalık genellikle hafif düzeyde seyretmekle birlikte kendiliğinden de iyileşebilir. Daha ağır seyreden akciğer enfeksiyonlarında ise uzman hekimlerin tanısı gerekmektedir. Bu tür hastalıklarda antibiyotik tedavi uygulanırken, hangi tür antibiyotiklerin uygulanacağı yine doktor tarafından bilinmektedir.

Akciğer Enfeksiyonunun Belirtileri Nelerdir?

Akciğer enfeksiyonlarının belirtileri genel olarak akciğer hastalıklarının belirtileriyle benzeşmektedir. Bu yüzden sağlıklı olarak bir tanının konması için aşağıda belirteceğimiz belirtilerden bir ya da bir kaçının oluşması durumunda doktorunuza müracaat etmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Akciğer enfeksiyonlarının belirtileri ise;

* Kişide yüksek ateş
* Titreme
* Kuru öksürük
* Kişinin nefes aldığı zamanlarda sırtına çivi çakıyorlarmış gibi bir ağrı hissi ve arkasından öksürük
* Şiddetli bir baş ağrısı
* şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Sigara içen ve içmeyen insanların ciğerleri;

Akciğer Enfeksiyonu İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Tüm hastalıklarda olduğu gibi akciğer enfeksiyonlarını önlemek için bazı Şifalı Bitkiler bulunmaktadır. Fakat bazı tip akciğer enfeksiyonları ameliyat gerektirmektedir. Ameliyat gerektiren akciğer enfeksiyonları;

* Akciğer apseleri
* Empiyema
* Bronşiektazi
* Veremdir.

Akciğer hastalıklarına şifalı bitkiler:

* Karakafes otu
* Ebegümeci
* At kuyruğu veya sığır kuyruğu
* Öksürük otu
* Kekik ve nane
* Meyan köküdür.

Yukarıdaki bitkileri ayrı ayrı kaynatarak demledikten sonra her gün sabah öğle ve akşam günde 3 defa olmak üzere içmeniz akciğer enfeksiyonlarını önlemede size yardımcı olacaktır.

Alıntıdır

Bir önceki yazımız olan Polat Alemdar Ve Sünger Bob-Komik Video İzle başlıklı makalemizde Komik Video İzle, Polat Alemdar Ve Sünger Bob ve Polat Alemdar Ve Sünger Bob kaca kafalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 597 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 22.08.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz