444′lü numaralardan gelen aramaya dikkat ! İşte Dolandırıcıların yeni oyunu! - SanalAlemci

444′lü numaralardan gelen aramaya dikkat ! İşte Dolandırıcıların yeni oyunu!

Cuma, Eylül 27, 2013 15:07
444′lü numaralardan gelen aramaya dikkat ! İşte Dolandırıcıların yeni oyunu!
444′lü numaralardan gelen aramaya dikkat ! İşte Dolandırıcıların yeni oyunu! 5/5 (100%) 4 Oy

Fatih’te, kendilerini bankacı olarak tanıtan zanlılar, normal cep telefonu numarasıyla kandıramadıkları bir kişiyi 444′lü bir numaradan arayarak 40 bin TL dolandırdı. Parayı çekmek için bankaya giden dolandırıcılar güven timleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

27 Eylül 2013 Cuma

İddiaya göre, İsa G. (43) ve Adem G. (35) isimli zanlılar Dilaver Y. isimli bir vatandaşı normal bir telefon hattından arayarak, “Şu an kredi kartınızdan 2 bin TL çekilmektedir. Bu işlemi iptal etmek için internet şifreniz lazım” dedi. Zanlıların aradığı telefon numarasının normal bir hat olmasından şüphelenen Dilaver Y. ise şahıslara, “Madem bankadan arıyorsunuz, 444′lü numaradan arayın” diyerek telefonu kapattı. Bunun üzerine aynı şahsı başında 444 bulunan bir numaradan arayan zanlılar, Dilaver Y.’yi ikna ederek, internet bankacılığı şifresini aldı. İddialara göre İsa G. ve Adem G., Dilaver Y.’ye ait aldıkları internet şifresi ile yaklaşık 40 bin TL parayı kendi hesaplarına aktardılar.

Bu süre içerisinde hesabındaki para hareketlerini inceleyen Dilaver Y., hesabından para çekildiğinin farkına vararak banka yetkililerine haber verdi. Hesap hareketlerini araştıran banka yetkilileri paranın aktarıldığı hesabı tespit edip, zanlıların para çekmek için özel bir bankanın Bahçekapı şubesine geldiklerini belirterek durumu polise bildirdi. Bunun üzerine çevrede devriye gezen güven timleri İsa G. ve Adem G. isimli zanlıları bankada kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alındıktan sonra ifadeleri alınmak üzere Sirkeci Karakolu’na getirilen zanlılar, buradaki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Kaynak: Mynet

Bir önceki yazımız olan Kurban derileri ile ilgili flaş karar ! (26 Eylül 2013 Perşembe) başlıklı makalemizde 2013 yılı kurban bayramı tarihi tatil kaç gün öğren, 2013-Kurban derilerini Türk hava kurumu toplayacak mı? ve THK artık kurban derisi ve fitre toplayamayacak 26 eylül 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 137 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 25.05.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz