2017 Kasım - SanalAlemci

Archive for Kasım, 2017

3. Havalimanı’nın Yüzde 73′ü Tamamlandı.. İşte Detaylar.. (17-11-2017)

Cuma, Kasım 17, 2017 19:31 1 Yorum
3. Havalimanı’nın Yüzde 73′ü Tamamlandı.. İşte Detaylar.. (17-11-2017)
3. Havalimanı’nın Yüzde 73′ü Tamamlandı.. İşte Detaylar.. (17-11-2017) 4.7/5 (94%) 29 Oy

3. Havalimanı’nda çalışmalar tam gaz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, çalışmaların yüzde 73′ünün tamamlandığını açıkladı.

17 Kasım 2017 Cuma

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havalimanı inşaatında gazetecilere yaptığı açıklamada, son 15 yılda havalimanı sayısının 26′da 55′e, yolcu sayısının 34,5 milyondan 180 milyona çıktığını, 2017′yi 189 milyon yolcu sayısı ile kapatmayı hedeflediklerini bildirdi.

Arslan, Atatürk Havalimanı’nın maksimum kapasiteyle çalışmasına rağmen yeterli olmaması nedeniyle İstanbul’un havacılıkta bir hub haline gelmesi gibi için yapılan İstanbul yeni havalimanının hem istihdam açısından hem de ekonomik açıdan ülkeye sağlayacağı katma değere değindi.
90 MİLYON YOLCUYA HİZMET

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 90 milyon yolcuya hizmet edecek ilk fazını yaklaşık bir yıl sonra, 29 Ekim’de hizmete sunacaklarını bildiren Arslan, bu havalimanını, hem ülke insanının hem de dünya hava taşımacılığının hizmetine sunacaklarını kaydetti.
3. Havalimanı’nda çalışmalar tam gaz VİDEO

3.havalimanı yüzde 73ü tamamlandı resimler

YÜZDE 73′LÜK İLERLEME

Arslan, “İlerleme hızı memnuniyet verici. Bugün itibarıyla yüzde 73 ilerleme sağlamış durumdayız. Yaz sezonunda 32 bin kişi çalışıyordu. Şu anda havaların da soğumasıyla yazın yapılan bazı işlerimizi yapamıyoruz. Şu anda 30 bin 50 kişi çalışıyor. Bunun 4 bini beyaz yakalı.” şeklinde konuştu.

Arslan, havalimanının bitişine doğru 35 bin çalışan sayısına tekrar ulaşacaklarını bildirdi.

Ahmet Arslan, havalimanının, bittiğinde günde 3 bin 500 uçağa hizmet edeceğini, şu anda bin 500′lü rakamları Atatürk Havalimanı’nda yakaladıklarında “rekor” dediklerini söyledi. Burada 150 hava yolu şirketine hizmet vereceklerini belirten Arslan, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan 350 destinasyona ulaşacaklarını kaydetti.

İstanbul’daki yeni havalimanı inşaatında yüzde 73 ilerleme sağlandı VİDEO

3.havalimanı yüzde 73ü tamamlandı resimler

“AÇIKTA PARK EDİP YOLCU İNDİRME YOK”

Arslan, şöyle devam etti: “İstanbul Yeni Havalimanı’nda 371 uçak park yeri olacak. Havalimanının tamamı bittiğinde bu rakam 454′e çıkacak. Buraya gelen bütün uçaklar, geri körüğe yanaşacak ve yolcusunu öyle indirecek. Açıkta park edip yolcu indirmek yok. Bu çok önemli bir fark. İkinci fark da şu; servis amaçlı hizmet eden araçların tamamı 22 kilometrelik tünellerden, galerilerden geçecek. Aprondan, taksi yolundan geçmek yok.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, havalimanı inşaatı kapsamında 4 milyon 200 bin metreküp beton, 1 milyon metreküp asfalt döküldüğünü, 460 bin ton inşaat demiri kullanıldığını bildirdi. Bu rakamdaki inşaat demiri ile 130 bin adet daire yapılabildiğini anlatan Arslan, 100 bin yapısal çelik kullanıldığını, bunun 14 Eyfel Kulesi’nde kullanılan çelik miktarına eşit olduğunu aktardı.

3. havalimanı resimler istanbul

58 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE

Arslan, havalimanı terminalinin 461 bin metrekarelik tek bir çatısı bulunduğunu, bu çatının 58 futbol sahası büyüklüğünde olduğunu söyledi.

Bu terminalde 6 bin 200 oda olacağını bildiren Arslan, yolcunun havalimanına girişinden itibaren her şeyin anlık takip edileceğini, 9 bin kamera bulunacağını aktardı. Arslan, bu kameraların, yolcunun, sistem üzerinden akıllı müdahalelerle yönlendirilmesi için de kullanılacağını kaydetti

Üçüncü havaalanı tamamlanmak üzere resimler videolar

2023′TE PROJENİN TAMAMI BİTECEK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, havalimanının, ilk bölümü açıldığında 100 bin kişiye, 2023 kadar projenin tamamı bittiğinde 200 bin ila 225 bin kişiye istihdam sağlayacağını bildirdi.

Havacılığın ülke ekonomilerine katkısına işaret eden Arslan, havalimanının tamamı bittiğinde direkt ve dolaylı olarak ülkenin GSYH’sinin yüzde 4,89′u kadar ekonomik büyüklük oluşturacağını vurguladı.

Arslan, ulaştırmanın bütün sektörlerin lokomotifi olduğunu belirterek, bu bilinçle ülkedeki ulaşım projeleri konusunda gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

istanbul 3. havalimanı

isanbul üçüncü havalimanı
3.havalimanı Türkiye İstanbul
3. havaalalını istanbul
istanbul 3. havalimanı
İstanbul Türkiye 3. havalimanı resimler görseller videolar
İstanbul 3. havalimanı görseller resimler video
Kaynak: ensonhaber.com

Toplam Okunma: 216 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.11.2018

Bu Kategori Altında Yayınlanmıştır: GENEL KATEGORİ

Cam Filmi Yasağı Esnetilecek.. İşte Detaylar (09 Kasım 2017)

Perşembe, Kasım 9, 2017 19:24 İlk Yorumu Sen Yazmak İster misin?
Cam Filmi Yasağı Esnetilecek.. İşte Detaylar (09 Kasım 2017)
Cam Filmi Yasağı Esnetilecek.. İşte Detaylar (09 Kasım 2017) 4.8/5 (96%) 18 Oy

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘cam filmi’ne yönelik yeni bir çalışma yapılması için talimat verdi.
Buna göre yasağın esnetilmesi doğrultusunda adım atılacak. Cam filmi daha az koyu olması şartıyla serbest olacak.

09 Kasım 2017 Perşembe

19-12-2017 Salı – Cam filmi yasağında son nokta koyuldu! Yüzde 70 olması şartıyla cam filmi uygulanabilecek (TIKLAYINIZ)

Adana’da, cam filmi yasağını protesto için sosyal medyadan örgütlenen gruptan, buluşma noktasına sadece 2 sürücü geldi, sürücülerden birine “cam filmi” ve “araçta teknik değişiklikten” 301 lira ceza kesildi.
“MAĞDURİYETLER YARATILMASIN”

İçişleri Bakanlığı, güvenlik nedeniyle Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na talepte bulunmuştu. Bu yüzden ilgili yönetmelikte değişikliğe gidilmişti.

Bu süreçte vatandaşlardan yoğun şikayetler gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Mağduriyetler yaratılmasın.” talimatı verdi.

Toplam Okunma: 293 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.11.2018

Bu Kategori Altında Yayınlanmıştır: TRAFİK ÖZEL

Cam film’i olan araçlar ağır hasarlı sayılacak. İşte Ayrıntılar..

Çarşamba, Kasım 1, 2017 19:47 İlk Yorumu Sen Yazmak İster misin?
Cam film’i olan araçlar ağır hasarlı sayılacak. İşte Ayrıntılar..
Cam film’i olan araçlar ağır hasarlı sayılacak. İşte Ayrıntılar.. 4.6/5 (92%) 13 Oy

Cam filmine ağır kusur düzenlemesi
Cam filmi yasağı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bundan sonra cam filmli araçlar ağır hasarlı sayılacak.

1 Kasım 2017 Çarşamba

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini bilgilendiriyor.
Cam Filmi Yasağı Esnetilecek.. İşte Detaylar (09 Kasım 2017 Perşembe) TIKLAYINIZ
CAM FİLM ARTIK AĞIR KUSUR

Yeni alınan karara göre eskiden hafif kusurlu olarak değerlendilen filmli araçlar, ağır kusurlu olarak değerlendirilip, muayeneden geçemeyecek.

Cam filmi ağır kusur

MUAYENE İÇİN ARAÇLARIN ORİJİNAL HALİNE GELMESİ GEREK

TÜVTÜRK’ten tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı. Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orijinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.” Kaynak: ensonhaber.com

Toplam Okunma: 322 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.11.2018

Bu Kategori Altında Yayınlanmıştır: TRAFİK ÖZEL