2016 TEOG birinci nakil sonuçları açıklandı! (TEOG boş kontenjanlar) - SanalAlemci

2016 TEOG birinci nakil sonuçları açıklandı! (TEOG boş kontenjanlar)

Pazar, Ağustos 14, 2016 21:37
2016 TEOG birinci nakil sonuçları açıklandı! (TEOG boş kontenjanlar)
2016 TEOG birinci nakil sonuçları açıklandı! (TEOG boş kontenjanlar) 3.7/5 (73%) 3 Oy

2016 TEOG nakil sonuçları açıklandı. Bugün 11.00′de erişime açılan TEOG nakil sonuçları meb.gov.tr’de sorgulanıyor. TEOG nakil sonuçlarının açıklanması ile birlikte ikinci dönem nakil başvuruları da başladı. TEOG nakil başvuruları 26 Ağustos’a kadar devam edecek. Boş kontenjanlar e-okul sistemi üzerinde yayınlandı.

22 Ağustos 2016 Pazartesi

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOG maratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG birinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Sonuçlar E-okul ve www.meb.gov.tr’de..

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı verilecek. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmayacak. Yerleştirmeler merkezi olarak yapılacak. Adayların başvurularını mezun oldukları okula yapması gerekiyor. Ağustos’taki üç nakil döneminde de adaylar, tercihlerini okulların puan denkliğine bakmadan yapabiliyor. Ancak uzmanlar yüzdelik dilimin çok üstündeki okullara girmenin düşük bir şans olduğunu söylüyor. Uzmanlar, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından tüm kontenjanları dolan okullara da, adayların yazabileceğini söylüyor. Çünkü okullar arasında geçişler mümkün olduğu için, her an kontenjanlarda boşluklar oluşabilir.

TEOG nakil tarihleri MEB tarafından açıklanarak istenilen okula “boş kontenjan hakkı üzerinden” E-Okul sitesinden yapılabilecek. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) yerleştirmelerinin ardından bu kez de yerleştikleri okullardan daha üst tercihlerine gitmek isteyen, açık liseye kaydedilen ya da özel okula kayıt yaptıran ama devlet lisesi isteyenler için nakil uygulaması başlıyor. Geçiş konusunda “açık lise” konusu dikkate alınaraktan üç kez işlem hakkı verilecek.

2016 TEOG NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

TEOG NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

İkinci nakil dönemi
22 Ağustos’ta başlayacak ikinci nakil dönemi başvuruları için son tarih 26 Ağustos. 29 Ağustos’ta da nakillerin sonuçları ilan edilecek.

Üçüncü nakil dönemi
Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

NAKİL İŞLEMLERİ VE BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Kurban Bayramı tatili de 9 gün olacak! (2016 Yılı) başlıklı makalemizde 2016 kurban bayramı tarihini ve Tatil gününü öğren, 2016 KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN SÜRECEK! İşte detaylar ve 2016 senesi kurban bayramı tatili kaç gün olacak öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 271 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 16.06.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz