2012 Yaz Saati Uygulaması Bir Hafta Öne Alınıyor! - SanalAlemci

2012 Yaz Saati Uygulaması Bir Hafta Öne Alınıyor!

Cuma, Mart 9, 2012 11:49
Derecelendir

2012′de Saatler ne zaman 1 saat ileri alınacak,2012 yılı Yaz saati uygulaması 2012 (Saatler ne zaman ileri alınacak) öğren,2012 senesi yaz saatine ne zaman geçilecek öğren,saatler ne zaman hangi tarihte ileri alıncak 2012, Yaz saati uygulamasına geçiş tarihini gör,Saatler neden 1 saat ileri alınıyor öğren,Saatlerin ileri alınma zamanı saatlerin 1 saat ileri alınma tarihi 2012

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 1 Nisan 2012′de yapılacak üniversite sınavında öğrencilerin mağdur olmaması için ileri saat uygulamasını öne alıyor.

09 Mart 2012 Perşembe
SAATLER NEDEN 1 SAAT İLERİ ve GERİ ALINIR?

SAATLER BU GECE İLERİ ALINIYOR ! (Mart 2012)

31 Mart 2012′de başlayacak olan uygulama 25 Mart’a çekildi.

Yaz saati uygulaması 1 hafta öne alınıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ileri saat uygulamasına 25 Mart Pazar günü geçilmesi için tasarıyı hazırlayıp Bakanlar Kurulu’na gönderdi. Zaman’ın bakanlık kaynaklarından aldığı bilgiye göre, saatlerin 1 saat ileri alınacağı 31 Mart tarihinin 1 Nisan’da yapılacak Yükseköğretime Geçiş (YGS) sınavına denk geldiği için böyle bir uygulamaya gidiliyor. Böylece öğrencilerin saat karışıklığının neden olabileceği mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Saatler, gün ışığından daha fazla yararlanılması amacıyla her yıl ekim ayının son pazar günü kış uygulaması ile birlikte 1 saat geri alınıyor. Her yıl mart ayının son pazar günü de 1 saat ileri alınıyor. Bakanlıktan yetkililer, uygulamayla her yıl 600 milyon kilovatsaat (kWh) civarı elektrik tasarrufu sağlandığını belirtiyor. Ancak bakanlıktan bazı kaynaklar ve sektör temsilcileri, yaz-kış saati uygulamasıyla açıklanan tasarruf rakamlarının gerçeği yansıtmadıklarını ileri sürüyor. Öte yandan daha önce Enerji Bakanlığı, sürekli ileri saat uygulaması için çalışma yapmış ve Başbakanlık’a göndermişti. Çalışmada, kamu ve özel birçok kurum ile özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki esnaf, sürekli ileri saati desteklerken, bazı bakanlıklar olumsuz görüş beyan etmişti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, sürekli ileri saat uygulaması için yaptığı çalışmaları Bakanlar Kurulu gündemine taşıyacak. Bakan Taner Yıldız yaptığı son açıklamada “bu ayın sonunda saatlerin bir saat ileri alınacağını, bunun sürekli olmasıyla alakalı bakanlık olarak bir çalışma yaptıklarına” vurgu yaptı. Çalışmaya göre sürekli ileri saat uygulaması enerji sektörü açısından inceleniyor. Yapılacak düzenlemeyle gün ışığından daha fazla yararlanılması sonucu enerji kullanımında tasarruf etmek mümkün olacak. Bakan Taner Yıldız’ın açıklamasında, Bakanlar Kurulu’nun uygun görmesi halinde yapılacak yasal düzenlemeden sonra saatlerin sürekli ileri alınabileceği bilgisi de yer alıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yaz saati uygulamasına 25 Mart Pazar günü geçmek için Bakanlar Kurulu’na kararname taslağı hazırladı. Taslakta, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin 25 Mart 2012 Pazar günü saat 03.00′ten itibaren bir saat ileri alınması, 28 Ekim 2012 tarihinde ise 04.00′ten itibaren bir saat geri alınması bilgisine yer veriliyor. Normal uygulamada 31 Mart Pazar günü ileri alınacak saatlerin, 1 Nisan’da yapılacak üniversite sınavında öğrencilerin mağdur olmaması için tarih 25 Mart’a çekiliyor. (Mynet)

Bir önceki yazımız olan Hakkınızı Arayın Kart Aidatını Alın! başlıklı makalemizde Banka kredi kart aidatlarını almanın 6 yolu!, Hakkınızı Arayın Kredi Kart Aidatını Geri Alın 2012 ve Kredi kartı aidatları nasıl geri alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 262 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 17.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yapılmış “2012 Yaz Saati Uygulaması Bir Hafta Öne Alınıyor!”

Yasal Uyarı: Bu bölümde yer alan kullanıcı yorumları sanalalemci.com ve sahiplerinin görüşlerini ifade etmez, bu yorumlardan sanalalemci.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. Her yorum o yorumu yazan kullanıcının sorumluluğundadır.
  1. SanalAlemci » Blog Archive » Saatler Neden İleri ve Geri Alınır? Diyor ki:

    Mart 12th, 2012 at 14:28

    [...] 2012 YILI SAATLERİN İLERİ VE GERİ ALINMA TARİHİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ [...]

Yorum Yapabilirsiniz