2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? İşte Cevabı.. - SanalAlemci

2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? İşte Cevabı..

Salı, Ekim 23, 2012 12:30
2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? İşte Cevabı..
2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? İşte Cevabı.. 4/5 (80%) 6 Oy

2012 Kurban Bayramında Havalar Nasıl Olacak? Günlük ve 5 Günlük Meteoroloji Hava Tahmini.

Bayrama sayılı günler kala meteorolojiden hava tahminleri geldi.
Güncelleme:23 Ekim 2012 17:00

Buna göre Arefe günü yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağış görülürken, bayramın ilk günü ise yağışlı hava doğu bölgelerine hareket edecek. İlk gün batıda genellikle parçalı ve az bulutlu bir havanın hakim olması beklenirken, hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında seyredecek.

HARİTALI GÜNLÜK HAVA RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

TÜM İLLERİN VE İLÇELERİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

24 Ekim 2012 Çarşamba (Arefe) günü: Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

25 Ekim 2012 Perşembe Bayramın 1. günü: Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz Kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Sinop, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Ağrı, Iğdır, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

26 Ekim 2012 Cuma Bayramın 2. günü: Yağışlı havanın batı bölgelerinde etkisini yitirmesi bekleniyor. Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Doğu Akdeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

27 Ekim 2012 Cumartesi Bayramın 3. günü: Doğu bölgeleri çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Elazığ, Bingöl ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer kesimlerin parçalı ve az bulutlu.

28 Ekim 2012 Pazar Bayramın 4. günü: Yağışların Van ve Hakkari çevrelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. Ancak yurdun kuzeybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Bu arada hava sıcaklığının Salı ve Çarşamba günü kuzey ve doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacağı; bayram süresince ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.(CİHAN)- Mynet

Bir önceki yazımız olan Selamun Aleyküm Anlamı ve Faziletleri başlıklı makalemizde Aleykümselam ne demektir? Selamlaşma manası öğren, Arapça Esselamu Aleyküm Yazılışı Okunuşu Gör ve ARAPÇA; ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETÜLLAHİ VE BERAKATÜHÜ hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 220 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 08.02.2020

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz