2010 Haritalı Kurban Bayramı Hava Durumu ! - SanalAlemci

2010 Haritalı Kurban Bayramı Hava Durumu !

Pazartesi, Kasım 15, 2010 10:17
Derecelendir

2010 Kurban bayramında havalar nasıl olacak? -Kurban bayramı boyunca havalar nasıl 2010 yılı? -2010 Kurban bayramında yağış olacakmı?- İl İl Kurban bayramı hava tahmin raporu-Havalar bayramda nasıl olacak Haritalı tüm iller- 2010 senesi bütün şehirlerin kurban bayramındaki hava tahmin raporu..


[HARİTALARI BÜYÜTMEK İÇİN RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ ! ]

TÜRKİYE GENELİ HAVA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

15-11-2010 hava tahmin raporu gör
2010 kurban bayramı 1.gün hava raporu haritalı
kurban bayramı 2.gün hava nasıl olacak tüm iller 2010
2010 kurban bayramında hava durumları tüm şehirler
bayramda havalar nasıl olacak il il hava durumu rapor

[BU SAYFANIN İÇERİĞİ METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR]

Daha detaylı Hava Tahmin Raporları için tıklayınız

ADANA -ADIYAMAN -AFYONKARAHİSAR -AĞRI -AKSARAY -AMASYA -ANKARA -ANTALYA -ARDAHAN -ARTVİN -AYDIN -BALIKESİR -BARTIN -BATMAN -BAYBURT -BİLECİK -BİNGÖL -BİTLİS -BOLU -BURDUR -BURSA -ÇANAKKALE -ÇANKIRI -ÇORUM -DENİZLİ -DİYARBAKIR DÜZCE EDİRNE ELAZIĞ -ERZİNCAN -ERZURUM -ESKİŞEHİR -GAZİANTEP -GİRESUN -GÜMÜŞHANE -HAKKARİ -HATAY -IĞDIR -ISPARTA -İSTANBUL -İZMİR -KAHRAMANMARAŞ -KARABÜK -KARAMAN -KARS -KASTAMONU -KAYSERİ -KIRIKKALE -KIRKLARELİ -KIRŞEHİR -KİLİS -KOCAELİ -KONYA -KÜTAHYA -MALATYA -MANİSA -MARDİN -MERSİN -MUĞLA -MUŞ -NEVŞEHİR -NİĞDE -ORDU -OSMANİYE -RİZE -SAKARYA -SAMSUN -SİİRT -SİNOP -SİVAS -ŞANLI URFA -ŞIRNAK -TEKİRDAĞ -TOKAT -TRABZON -TUNCELİ -UŞAK -VAN -YALOVA -YOZGAT -ZONGULDAK

2010 KURBAN BAYRAMI’NDA HAVALAR NASIL OLACAK? İL İL GÜN GÜN HAVA DURUMU RAPORU – İSTANBUL İZMİR ANKARA

Bayram da hava nasıl olcak , bayramın ilk günü hava nasıl olacak bayramda hava durumu 2010 kurban bayramında hava durumu nasıl olacak. hava durumu meteoroloji Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı öncesi hava durumu nasıl olacak?

15 Kasım 2010 Pazartesi

Bayram da hava nasıl olcak , bayramın ilk günü hava nasıl olacak bayramda hava durumu 2010 kurban bayramında hava durumu nasıl olacak. hava durumu meteoroloji Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı öncesi hava durumu nasıl olacak?

Devlet Meteoroloji Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Kurban Bayramı tatilinde hava sıcaklığının Türkiye genelinde, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini bildirdi. Yurdun güneybatı kesimleri hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güneybatı (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon, Antalya, Isparta, Burdur ile Ayvalık, Burhaniye, Edremit) kesimleri hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Marmara`nın doğusu, Batı Karadeniz`in iç kesimleri ile Doğu Anadolu`nun kuzey kesimlerinde yer yer sis, gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu`nun kuzey kesimlerinde ise hafif don olayının görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.Rüzgar genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

SİS UYARISI

Gece ve sabah saatlerinde Marmara`nın doğusu, Batı Karadeniz`in iç kesimleri ile Doğu Anadolu`nun kuzey kesimlerinde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Gece ve sabah saatlerinde Doğu Karadeniz`in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu`nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş ve Van) yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları isteniyor.

BAYRAMDA HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Kurban Bayramı tatilinde Türkiye genelinde, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini bildirdi. Çağlar, Genel Müdürlükte düzenlediği basın toplantısında Kurban Bayramı tatili boyunca Türkiye genelinde tahmin edilen hava sıcaklıklarına ilişkin bilgi verdi. Bayramda Türkiye`de havanın sıcak geçeceğini, Batı bölgelerinde çok hafif yağışların görüleceğini ifade eden Çağlar, arife günü ve bayramın 3. gününde Batı bölgelerinde hafif sağanak yağış beklendiğini, diğer günlerde Türkiye genelinde yağış beklemediklerini söyledi. Kurban Bayramı`nda hava sıcaklığının uzun yıllar ortalamasının, Ankara`da 8 derece, İstanbul`da 2 derece, İzmir`de 3 derece, Antalya`da 4 derece, Samsun`da 9 derece, Erzurum`da 8 derece, Diyarbakır`da da 6 derece üzerinde olacağını belirten Çağlar, bayram tatilinde hava sıcaklığının Türkiye genelinde, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde doğusunda hafif sis görülecek.

EGE: Çok bulutlu, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon ile Ayvalık, Burhaniye ve Edremit çevreleri hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Doğusu az bulutlu, batısı parçalı ve çok bulutlu, Antalya ile Isparta ve Burdur çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, doğusu parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bayramın birinci, ikinci gününde ülke genelinde yağış beklenmediğini söyledi. Çağlar, bayram tatili süresince ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğin

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bayramın birinci, ikinci gününde ülke genelinde yağış beklenmediğini söyledi. Çağlar, bayram tatili süresince ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini kaydetti.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla bayram hava tahmin raporunu açıkladı. Konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyen Çağlar, yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı çok bulutlu, diğer kesimlerin parçalı az bulutlu geçeceğini ifade etti. Çağlar, iç bölgelerde yer yer sis görüleceğini belirtti.
Bayramın üçüncü günü, Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında hafif sağanak yağış geçişlerinin beklendiğini anlatan Çağlar, “İç bölgelerde yer yer sis görülecek. Bayramın 4. ve son günü yurtta yağış beklenmiyor. Yurdun iç ve batı kesimleri parçalı çok bulutlu, diğer kesimler parçalı az bulutlu geçecek. İç bölgelerde yer yer sis görülecek.” dedi.
Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri doğu bölgelerinde geceleri buzlanma ve don olayının görüleceğini, bu konuda vatandaşların dikkatli olmalarını isteyen Çağlar, sürücülerin de dikkatli olması gerektiğini belirtti. Çağlar, Arefe günü batı bölgelerinin parçalı çok bulutlu geçeceğini, Muğla ve Aydın çevrelerinin ise hafif yağışlı olacağını ifade etti.

Kurban Bayramı’nda havalar nasıl olacak?

Bölge bölge, il il hava durumu raporları! Bayram’da yağış bekleniyor mu? Ankara İstanbul İzmir Bursa Van Konya Hava Durumu Rapoları.. Hepsi Burada..
İstanbul
13 Kasım Cumartesi
Gece: 14 Gündüz: 20
(Güneşli ara ara parçalı bulutlu)

14 Kasım Pazar
Gece: 15 Gündüz :20
(Güneşli ara ara parçalı bulutlu)

15 Kasım Pazartesi
Gece: 14 Gündüz: 19
(Güneşli ara ara parçalı bulutlu)

16 Kasım Salı
Gece: 13 Gündüz: 17
(Güneşli ara ara parçalı bulutlu)

17 Kasım Çarşamba
Gece: 12 Gündüz:18
(Güneşli ara ara parçalı bulutlu)
Sıcaklıklar, Marmara ve Ege’de 2 ila 4 derece azalacak, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de görülecek yağışların, İzmir ile Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı(Lodos), yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-UYARILAR-

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir ile Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeydoğusu (Kayseri ve Sivas), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ve Van) yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

İŞTE İL İL HAVA DURUMU

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Avrupa Yakası sağanak yağışlı 21

ANKARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde çevrelerinde yer yer hafif sis bekleniyor 22

İZMİR: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor 21

ANTALYA: Parçalı bulutlu 26

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu 27

ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor 16

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık 24

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçeleri ile öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinde Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, İzmir il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Bölgenin batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve saatlerinde bölgenin iç ve doğusunda yer yer hafif sis, Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer hafif sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Bir önceki yazımız olan Kentgaz ''Denizli'' Doğalgaz başlıklı makalemizde borç sorgulama Denizli kentgaz, denizli kent gaz arıza ve Denizli kentgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 1.029 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 13.09.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz