150 bin elektrik borçlusuna af çıktı ! işte detaylar … - SanalAlemci

150 bin elektrik borçlusuna af çıktı ! işte detaylar …

Cuma, Mayıs 2, 2014 19:27
150 bin elektrik borçlusuna af  çıktı ! işte detaylar …
150 bin elektrik borçlusuna af çıktı ! işte detaylar … 5/5 (100%) 7 Oy

Yapılacak af kapsamında 150 bin borçlu abonenin, 126 milyon liralık gecikme faizi silinecek.

CLK Akdeniz Elektrik Perakende AŞ Genel Müdürü Halit Bakal, Mayıs 2013 öncesinde elektrik borcu bulunan abonelerin ana paralarını ödemeleri halinde birikmiş tüm gecikme faizinden vazgeçeceklerini bildirdi.

1 MAYIS’TAN İTİBAREN BAŞLADI

Bakal, Rixos Downtown Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, abonelerden gelen yoğun taleplerin ardından hukuki sorunları ortadan kaldırmak amacıyla 1 Mayıs’tan itibaren “af kampanyası” başlattıklarını söyledi.

AF KAMPANYASI 30 HAZİRANA KADAR SÜRECEK

Af kampanyasının 30 Haziran’a kadar süreceğini bildiren Bakal, “Mayıs 2013 öncesinde elektrik borcu bulunan abonelerimizin ana paralarını ödemeleri halinde birikmiş tüm gecikme faizinden vazgeçeceğiz. Yaklaşık 150 bin borçlu abonenin 126 milyon liralık gecikme faizi silinecek” dedi.

“İNŞALLAH BUGÜNE KADAR YAŞANAN SIKINTILARI ORTADAN KALDIRIRIZ”

Söz konusu kampanya ile ödenmeyen 286 bin 159 faturanın gecikme faizinin silineceğini vurgulayan Bakal, şöyle konuştu; “Abonelerimizin, şirketimize 30 Haziran’a kadar müracaatları ve anapara borçlarını defaten ödemeleri veya kredi kartı ile taksitlendirmeleri halinde takipte olan veya olmayan alacakların gecikme faizlerinin tamamı silinecek. Kampanyamızın amacı borcunu herhangi bir nedenle ödeyemeyen abonelerin birikmiş borçlarını tasfiye ederek yeniden temasa geçmek ve onları ekonomik olarak rahatlatmak. Kampanya ile bugüne kadar yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırıp temiz bir sayfa açmayı temenni ediyoruz.”

Bir önceki yazımız olan GDO'lu yiyecekler sağlığımızı riske atıyor ! başlıklı makalemizde Büyüme hormonu, GDO ve genetik hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 185 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 12.11.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz