1 yılda Suriye ‘ye 60 milyon ekmek gönderildi - SanalAlemci

1 yılda Suriye ‘ye 60 milyon ekmek gönderildi

Perşembe, Nisan 17, 2014 0:45
1 yılda  Suriye ‘ye 60 milyon ekmek gönderildi
1 yılda Suriye ‘ye 60 milyon ekmek gönderildi 4.8/5 (96%) 5 Oy

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 1 yıl önce kurduğu fırından Suriye’ye gönderilen ekmek sayısı 60 milyona ulaştı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, yaptığı açıklamada, İHH olarak Suriye’ye yardımlarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.

Hemen her alanda yardım yapmaya çalıştıklarını ifade eden Karacaoğlu, bu kapsamda Reyhanlı ilçesindeki koordine ve lojistik merkezinde ekmek fırını kurduklarını hatırlattı.

Yaklaşık 1 yıl önce hizmete giren fırında Suriyelilerin damak tadına uygun ekmek üretildiğini belirten Karacaoğlu, “Düzenli olarak çalışan fırınımızda üretilen ekmekler, Suriye’nin birçok bölgesinde ekiplerimiz tarafından zor durumdaki Suriyelilere dağıtılıyor. 1 yılda Suriye’ye gönderdiğimiz ekmek sayısı 60 milyona ulaştı. Suriye’de açlıkla mücadele edenlerin bu ekmekler sayesinde yüzleri bir nebze olsun güldü” dedi.

Karacaoğlu, 30 kişinin 3 vardiya olarak çalıştığı fırında, günde ortalama 170 bin ekmek üretildiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Bir önceki yazımız olan Dev askeri nakliye uçağı Atlas Kayseri'ye ulaştı ! başlıklı makalemizde A-400M, A-400M nakliye uçagı ve atlas hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplam Okunma: 122 (Önbellek Kullanılıyor) | Son Görüntülenme: 10.03.2019

Konuya Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz